A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ювілейна громада
Херсонська область, Херсонський район

ПОВІДОМЛЕННЯ

 

Фонд,  який  відстоює  інтереси  застрахованих  осіб!

 

Щороку у Всесвітній день охорони праці 28 квітня згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 №685/2006 в Україні відзначають День охорони праці.

Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене та здорове покоління»збігається із завданнями та метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

Тільки спільними зусиллями і завдяки комплексному підходу можна забезпечити організацію належних умов праці молодих працівників, що сприятиме зменшенню випадків виїзду працездатної молоді в інші країни з метою пошуку гідної роботи

Збереження здоров’я молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток національної економіки. Відомо, що втрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді, у майбутньому стають значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя, може привести до довгострокових порушень її здоров’я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання  знаннями.

Система  загальнообов’язкового державного  соціального  страхування    гарантує  працюючим застрахованим особам  соціальний  захист. 

           Основними завданнями, які покладені на Олешківське відділення Фонду  є реалізація державної політики у сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, забезпечення надання страхових виплат та соціальних послуг, матеріальне забезпечення, надання послуг з медичної реабілітації.

У відділенні Фонду зареєстровано 6494 страхувальники ( із них 2117 юридичних та 4377 фізичні особи, які використовують найману працю) та 211 осіб, які мають стійку втрату працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання.

У минулому році застрахованим особам відділенням Фонду виплачено  у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності  4 мільйони 424 тисячі 355 гривень,на вагітність та пологи виплачено 4 мільйони 102 тисячі 680 гривень на поховання 109 тисяч 400 гривень.

Всього за 2017 рік потерпілим на виробництві та членам їх сімей (211 чоловік) виплачено страхових виплат понад   3913563,41гривень.

        Відповідно до чинного законодавства, відділенням Фонду постійно проводяться перерахунок та підвищення щомісячних страхових виплат

         У 2018 році уже 26 застрахованих осіб, які проживають в Олешківському та Голопристанському районі,  скористалися можливістю поліпшити своє здоров’я у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів України. На лікування  цих працівників Фондом виплачено  понад 328128, 00 гривень..

Водночас відділення Фонду постійно проводить профілактичні заходи, спрямовані на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, недопущення нещасних випадків на виробництві.

 За  період 2012 по 2018 роки страховим  експертом відділення прийнято участь в розслідуванні   68 нещасних випадків.

Страховий експерт відділення постійно бере участь у  оперативних перевірках стану охорони праці страхувальників. Тільки в 2017 році такими перевірками охоплено 10 підприємств .

За результатами перевірок у 2017 році та у І кварталі 2018 року страхувальникам видано  18 подань, у яких  вказано 203   порушення законодавчих та нормативно – правових актів з охорони праці. Страхувальникам надано 230 консультації, проведено 7 семінарів та 51 нарада   з питань  охорони праці.. Розповсюджено  337 нормативно – правових актів з питань законодавства про загальнообов’язкове соціальне страхування  та охорони праці.

 Прийнято участь у перевірці знань 140 працівників підприємств, надано допомогу  страхувальникам по  доопрацюванню та впровадженню системи управління охороною праці 49 підприємств.

За результатом планових перевірок підприємств, установ та організацій Олешківського та Голопристанського районів, які проводилися за останні роки, на основі аналізу проведеної профілактичної роботи хочеться відмітити керівників підприємств та спеціалістів служб охорони праці, які роблять усе можливе та неможливе, щоб умови праці працівників відповідали вимогам нормативних актів з охорони праці. На таких підприємствах як ФГ «Інтегровані агросистеми»( керівник Гнезділова Тетяна Вадимівна, начальник служби з охорони праці Гордуз Олег Олександрович), ТОВ «ЦПК» (керівник Вдовенко Євген Вікторович), ПП «Органік Сістемс» (керівник Сипко Андрій Сергійович, інженер з охорони праці Кулініч Леонід Леонідович), ТОВ «Дунапак Таврія» (інженер з охорони праці Яровий Костянтин Анатолійович), голови новостворених ОТГ - Великокопанівської - Костенко Валентина Дмитрівна, Виноградівської- Шматенко Сергій Вілійович, Ювілейної - Пустовой Роман Анатолійович, Бехтерської - Бурак Михайло Іванович, Гладківської - Форощук Олександр Володимирович, Чулаківської - Корольова Світлана Володимирівна, Долматівської - Шиліна Лариса Миколаївна,керівники сільгосппідприємств ТДВ «ім. Латиських стрільців -  Хомулін Сергій Михайлович,ТДВ Тарасівська «Іскра»- Нагребецький Віктор Григорович, ПрАТ «ім.. Покришева» - Арутюнов Армен Саркисович, ФГ «Тюльпан» - Єременко Олександр Іванович, ФГ «Запільне» - Тихончук Наталія Іванівна  та інші для працівників створені безпечні та нешкідливі умови праці, під постійним контролем знаходяться умови праці, відпочинку, харчування та створені усі соціально - побутові умови перебування працівників на робочих місцях. Особливо хотілося відмітити плідну співпрацю Олешківського відділення Фонду з питань організації та проведення заходів щодо виконання вимог нормативних актів з охорони праці, направлених на приведення до відповідності умов праці працівників на підприємствах, в установах та організаціях Олешківського, Голопристанського районів та міст Олешки, Гола Пристань з головою Олешківської РДА Оленою Валентинівною  Кравченко - Скалозуб , головою Голопристанської РДА Гасаненко Тетяною Василівною, головою Олешківської міської ради Вороновим Дмитром Миколайовичем та його заступником Петриченко Ольгою Миколаївною, головою Голопристанської міської ради Бабичем Олександром Володимировичем та  заступником  міського голови Геєм Віталієм Миколайовичем.

Вирішенню питань застраховані особи та потерпілі на виробництві завдячують спеціалістам відділення, серед яких і ветерани Фонду, що працюють з перших днів його роботи: головний бухгалтер  Любов Олександрівна  Паламарчук, головний спеціаліст Дудник Людмила Володимирівна, провідний  спеціаліст Веселовська Валентина Михайлівна, начальник відділення Кочерган Лариса Анатоліївна, завдувач сектору Дригваль Марія Валеріївна, головний спеціаліст Буриченко Наталія Володимирівна, головний  спеціаліст Панчук Тетяна  Юріївна, на адресу яких страхувальники та потерпілі  від нещасних випадків   висловлюють теплі слова подяки.

Надалі працівники Олешківського відділення УВД ФСС України в Херсонській області налаштовані всебічно удосконалювати роботу: по профілактиці виробничого травматизму, реабілітації потерпілих, наданню соціальних, поширювати співпрацю із спорідненими  установами, що забезпечують соціальний захист населення.

 

Страховий експерт з охорони праці

Олешківського відділення УВД ФСС 

України в Херсонській області                                        О.В.Козир

 

ЗАХИЩЕНЕ І ЗДОРОВЕ ПОКОЛІННЯ»

заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні

 роботодавців, профспілок, засобів масової інформації,

 керівників і працівників підприємств, установ та організацій

 

Щороку у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 в Україні відзначають День охорони праці.

Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене і здорове покоління» збігається із завданнями й метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

У 2017 році Уряд України у Національній доповіді «Цілі сталого розвитку: Україна» визначив показники для досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни. Одна із цілей - гідна праця та економічне зростання - спрямована на забезпечення гідних і безпечних умов праці для всіх працівників.

                  Шановні колеги

Для досягнення поставлених цілей в інтересах молодого покоління працівників потрібен узгоджений комплексний підхід до викорінення дитячої праці та популяризації культури безпеки і гігієни праці.

За даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників віком 15- 24 років, зокрема 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах. А це понад 15% робочої сили. Серед молоді рівень травматизму на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників старше 24 років.

В Україні працює майже кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить понад 1 мільйон наших громадян. Ураховуючи, що в країні триває активна фаза всебічного реформування економіки, наше завдання - зберегти молоде покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави. Реформи освіти та охорони здоров'я, децентралізація влади, розв’язання економічних проблем мають забезпечити гідні умови праці для молодих працівників.

Особливу роль у цьому процесі відведено школам і закладам вищої освіти - саме тут з дітьми і молоддю мають проводити інформаційно-роз'яснювальну роботу та навчання, спрямовані на формування культури охорони праці майбутніх працівників.

Правове поле та умови виробництва повинні розвиватися насамперед з урахуванням інтересів молоді, забезпечуючи захист від небезпек і збереження здоров'я майбутнього трудового потенціалу країни.

В Україні інтереси молодих працівників до 18 років достатньою мірою захищені нормами законодавства (не дозволено прийом на

роботу осіб до 16 років, установлено скорочений робочий тиждень, заборонено працювати вночі та в позаурочний час тощо). Але відповідного захисту потребує і молодь до 24 років, яка ще не має належних навичок та достатнього досвіду, не досягла фізичної і психологічної зрілості.

Загалом недобросовісні роботодавці намагаються приховувати дитячу працю на власних підприємствах, адже це зобов'язує їх нести юридичну відповідальність за неповнолітніх.

Відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці від 17.06.1999 № 182 «Про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці», ратифікованої Україною (Закон від 05.10.2000 № 2022-ІІІ), кожна держава має терміново вживати відповідних заходів.

За результатами державного нагляду, спрямованого на запобігання економічній експлуатації молоді, зокрема дітей, виконанню робіт, небезпечних для їхнього життя і здоров'я, установлено, що 65% перевірених підприємств, де використовують працю неповнолітніх, порушують права дітей.

Найбільше дитячу працю використовують у сфері послуг (58%), промисловості (20%), сільському господарстві (22%). Причинами залучення дітей до роботи у зазначених галузях є низькі вимоги до якості робочої сили, значні потреби у використанні ручної праці, необізнаність дітей зі своїми правами (оплата праці, відпочинок тощо).

Зазвичай молоді працівники не повідомляють про випадки порушення щодо них законодавства про працю та охорону праці, оскільки не бачать альтернативи і тому зацікавлені у збереженні своїх робочих місць.

Отже, потрібно діяти на випередження - за активної участі представників профспілок і громадськості проводити серед молоді та роботодавців інформаційно-консультативну та навчальну роботу щодо підвищення правової обізнаності.

Одним із суспільно значущих проектів, спрямованих на популяризацію серед молодого покоління культури безпеки праці, є щорічний Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», який проходить за сприяння Державної служби України з питань праці. За результатами минулого року в конкурсі взяли участь понад 250 тисяч дітей, які разом з їхніми батьками і вчителями були залучені до процесу формування відповідального ставлення до безпеки праці.

Тільки спільними зусиллями і завдяки комплексному підходу можна забезпечити організацію належних умов праці молодих працівників, що сприятиме зменшенню випадків виїзду працездатної молоді в інші країни з метою пошуку гідної роботи.

Збереження здоров'я молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток національної економіки. Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді, у майбутньому стають значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя, може призвести до довгострокових порушень її здоров'я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання знаннями.

Доволі часто молоді працівники приймають не досить обдумані рішення, пов'язані з ризиками, та не усвідомлюють, що їхня необачність на роботі може спричинити небезпеку не тільки для їхнього життя, але й для життя і здоров'я тих, хто їх оточує.

У середовищі молодих працівників виробничі ризики значно вищі через особливості їхнього способу життя. Стреси, пов'язані із зовнішніми чинниками, також можуть призводити до виникнення небезпечних ситуацій на роботі.

Закликаємо всі заінтересовані сторони сприяти організації гідних і безпечних умов праці для молодих працівників, долучатися до роботи з формування культури безпеки та гігієни праці.

 

 

 

 

 


1) Протидія домашньому насиллю - відповідальність кожного!
https://www.youtube.com/watch?v=0-qQGMQ2xLQ

2) Небезпека керування транспортним засобом у нетверезому стані
https://www.youtube.com/watch?v=-EGccql_uoI

3) Безпека на вулиці - відповідальність кожного!
https://www.youtube.com/watch?v=_erlI0bailE

4)  Нетверезий водій - потенційний убивця! Керуй відповідально!

https://www.youtube.com/watch?v=0N9Xp05xQ6o

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь