Ювілейна громада
Херсонська область, Херсонський район

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗДІЙСНЕННЯ РЕГУЛЯТОРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Звіт

про здійснення державної регуляторної політики

виконавчими органами  Ювілейної сільської ради у 2021 році

 

Державна регуляторна політика Ювілейної сільської ради та її виконавчих органів у 2021 році здійснювалась у відповідності до завдань, визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», мета яких – прийняття виважених рішень з урахуванням максимально можливих позитивних результатів, спрямованих на забезпечення балансу інтересів суб’єктів господарювання, громадян та влади.

Закон України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» закріпив на законодавчому рівні вимоги до всіх розробників регуляторних актів щодо дотримання визначеного порядку їх розробки, розгляду та прийняття. Такий порядок передбачає:

- розробку планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів;

- підготовку проектів регуляторних актів, аналізу їх регуляторного впливу;

- опублікування повідомлень про оприлюднення проектів регуляторних актів та  безпосередньо проектів разом з аналізом їх регуляторного впливу;

- роботу із зацікавленими суб’єктами (отримання зауважень і пропозицій, проведення  громадських слухань тощо);

- опрацювання проектів постійними комісіями сільської ради;

- направлення нормативно-правових актів сільської ради до державної регуляторної служби України для отримання пропозицій, щодо їх удосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики;

- прийняття регуляторних актів;

- офіційне оприлюднення прийнятих регуляторних актів;

- проведення відстежень результативності прийнятих регуляторних актів (базового, повторного, періодичного);

- підготовку та оприлюднення звітів про відстеження результативності дії регуляторних актів.

На виконання положень Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» реалізація державної регуляторної політики в громаді проводилась у таких напрямках:

- планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів;

- оприлюднення документів, підготовлених у процесі здійснення регуляторної політики;

- проведення роз’яснювальної роботи по реалізації державної регуляторної політики;

- моніторинг звітів про відстеження результативності регуляторних актів;

- залучення представників суб'єктів господарювання, їх об'єднань та громадських організацій до реалізації державної регуляторної політики.  

Регуляторними органами є сільська рада, її виконавчий комітет, структурні підрозділи та сільський голова.

Відповідальною  комісією з питань впровадження державної регуляторної політики є постійна комісія з питань планування, бюджету, фінансів, інвестиційної діяльності, регуляторної політики та соціально-економічного розвитку   Ювілейної сільської ради.

Основною метою здійснення державної регуляторної політики є вдосконалення регуляторного процесу, підвищення ефективності та якості нормативно-правових актів.

У відповідності до вимог Закону у 2021 році, як і у попередні роки вживались  дієві заходи щодо забезпечення максимальної відкритості процесу регуляторної діяльності та дотримання єдиного підходу до підготовки та розробки регуляторних актів.

Одним із основних принципів запровадження такого регуляторного механізму виступають прозорість та публічність  регуляторних процесів, врахування громадської думки на всіх етапах регуляторної діяльності, обов’язковий розгляд ініціатив, зауважень і пропозицій, наданих у встановленому Законом порядку фізичними та юридичними особами, їх об’єднаннями, а також їх обґрунтованість та публічність. 

Саме для реалізації цього принципу та з метою інформування громадськості і залучення її до здійснення сільською радою та її виконавчими органами регуляторної діяльності на офіційному порталі  Ювілейної громади: http://yuvileyna.gromada.org.ua/ функціонує  розділ «Регуляторна політика», який складається з  6 підрозділів:

  • «Планування регуляторної діяльності»;

  • «Проекти регуляторних актів»;

  • «Відстеження результативності»;

  • «Відомості про здійснення регуляторної діяльності».

  • «Паспорти оцінки регуляторних актів»

  • «Бази даних діючих регуляторних актів»

У рубриках даного розділу розміщуються всі проекти регуляторних актів, повідомлення про їх оприлюднення, аналізи регуляторного  впливу, звіти про відстеження результативності регуляторних актів та інша інформація, що стосується реалізації регуляторної політики.  

Впровадження державної регуляторної політики передбачає планування діяльності регуляторних органів на наступний календарний рік.

          Відповідно до вимог статті 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2022 рік був затверджений рішенням ХУ сесії від 17.11.2021 р.  № 757 . До плану увійшло 7 проектів  регуляторних актів.

Затверджений план   публікувалися  на офіційному веб-сайті Ювілейної громади: http://yuvileyna.gromada.org.ua/ у порядку, передбаченому чинним законодавством.

У загальному реєстрі діючих регуляторних актів прийнятих сільською радою станом на 01.01.2022 року є 13  регуляторних актів.

Усі проекти рішень, що мають ознаки регуляторних актів, проходять встановлену чинним законодавством процедуру їх розробки, прийняття та  оприлюднення.

Ювілейною сільською радою у 2021 році прийнято 3 регуляторних акти,  а  саме:

           - від 25.06.2021 № 275 « Про встановлення місцевих податків і зборів на території Ювілейної сільської ради», розробник – фінансовий відділ;

           - від 25.06.2021 № 276 "Про встановлення ставок єдиного податку на території  Ювілейної сільської ради ", розробник – фінансовий відділ;

           - від 30.06.2021 № 277 «Про  встановлення  розміру ставок та пільг із сплати земельного податку на території Ювілейної сільської ради «, розробник – фінансовий відділ;

На виконання ст. 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», постанови Кабінету Міністрів України від 23.09.2014 № 634 «Про  порядок підготовки пропозицій  щодо удосконалення проектів регуляторних актів, які розробляються органами місцевого самоврядування» проекти рішень сільської ради направлялися до Державної регуляторної служби України для надання пропозицій відповідно до принципів державної регуляторної політики.

Суб’єктам господарювання постійно надається консультаційна допомога з реалізації державної регуляторної політики в громаді, приймаються зауваження та пропозиції до проектів регуляторних актів, чим досягається відкритість та прозорість регуляторної діяльності.

Відстеження результативності регуляторних актів є одним з найважливіших аспектів державної регуляторної політики, який передбачає систематичний аналіз прийнятих регуляторних актів з метою визначення їх ефективності та доцільності.

Відповідно до статті 10 Закону відстеження результативності обов'язково проводиться щодо кожного регуляторного акту, та включає в себе заходи з базового, повторного та періодичного відстеження результативності.

У 2021 році розроблені заходи та здійснено 3 відстеження  результативності діючих регуляторних актів, які оприлюднені на офіційному веб-порталі   Ювілейної громади .

Виходячи із вищевикладеного, можна зробити висновок, що у цілому стан реалізації державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності в громаді визначив стійку тенденцію з упорядкування регуляторних процесів у відповідності до норм та вимог Закону України.

Завданнями з питань здійснення регуляторної діяльності на 2022 рік є:

- підтримка діалогу між сільською владою, суб'єктами господарювання, громадськими організаціями і об’єднаннями підприємців з питань регуляторної політики;

- врахування конструктивних пропозицій та зауважень від суб'єктів господарювання, їх об’єднань при прийнятті регуляторних актів;

- забезпечення  системності  та узгодженості  прийняття регуляторних актів.

 

Сільський голова                                                      Роман ПУСТОВОЙ

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь