Ювілейна громада
Херсонська область, Херсонський район

Звіт сільського голови за 2019 рік.

 

                                         Звіт  сільського голови за 2019 рік

 

                                                   Шановні жителі громади!

 

          Одним із принципів здійснення місцевого самоврядування в Україні є підзвітність та відповідальність перед територіальною громадою. Позаду рік нашої з вами спільної роботи. А тому згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», я, як сільський голова, звітую перед вами про зроблене в 2019 році.

          Мета звіту – не лише донести інформацію про роботу, а й почути конструктивні пропозиції безпосередньо від вас, шановні депутати, члени виконкому, керівники установ, жителі громади,  визначити шляхи розвитку на майбутнє.

          Протягом звітного періоду свою роботу я будував перш за все виходячи з вимог та повноважень, наданих законодавством України і вона є невіддільною від роботи нашого депутатського корпусу, роботи виконавчого комітету, посадових осіб сільської ради. Працюючи однією командою, у своїй діяльності ми намагаємося бути чесними, справедливими й відкритими до людей, стояти на захисті їхніх прав і свобод.

         Сьогодні я хочу із задоволенням констатувати, що, завдяки наданим громадам додатковим повноваженням, відбувається поступове відродження соціальної сфери, покращується благоустрій наших населених пунктів. Маємо певні успіхи та досягнення й у покращенні інфраструктури. І це є беззаперечним доказом успішності децентралізації, переваги якої  наша громада вже відчула.

          Ювілейна об’єднана територіальна громада створена 28 листопада 2017 року.

В 2018 році приєднано до Ювілейної ОТГ та реорганізовано Подо-Калинівську та Щасливську сільські територіальні громади.

           Інтереси громади в сільській раді представляє 21 депутат. З метою вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до повноважень ради, здійснення  контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету, утворено 4 постійних депутатських  комісії.

Рішенням сесії збільшений кількісний склад виконавчого комітету до 15 членів комітету.

          На даний час Ювілейна об’єднана територіальна громада налічує сім населених пунктів -  селища Ювілейне, Щасливе, села  Подо-Калинівка, Стара Маячка, Дружне, Марченки, Привільне

    На території  Ювілейної сільської ради утворені два старостинські округи:

- Подо-Калинівський старостинський округ з центром в селі Подо-Калинівка, до складу якого входить с.Стара Маячка;

 - Щасливськитй  старостинський округ з центром в селі  Щасливе, до складу якого входять с.Марченки, с. Привільне;

           Населення громади становить  5411  чоловік.  Загальна площа території сільської ради складає – 34235,50  га.

                                               

 

 

                                            ДІЯЛЬНІСТЬ  РАДИ

 

          

         Важливою формою роботи була і залишається сесійна діяльність.

          Першочерговими питаннями на розгляді сесій, засіданнях виконкому, постійних депутатських комісій є питання соціально-економічного розвитку територіальної громади.

          В 2019 році відбулося  11 пленарних  засідань, на яких прийнято 234    рішення. 

     Активно працював у звітному періоді і виконавчий комітет сільської ради, проведено  13  засідань виконавчого комітету на яких прийнято  113 рішень.

          На сесіях сільської ради в 2019 році  розроблено та затверджено  11 Програм, відповідно до яких працювала сільська рада:

  • Про затвердження Програми «Будівнитцтва,реконструкції,ремонту та

утритмання автомобільних доріг місцевого значеннч, вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах Ювілейної  сільської ради на 2019-2021 року»

     -   Про  затвердження Програми відшкодування, компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян, які проживають на території Ювілейної сільської ради, на приміських маршрутах загального користування автобільним транспортом на 2019 рік;

      -  Про затвердження програмии «Обдарована молодь» на 2019 рік;

      -  Про затвердження Програми «Розвиток освіти» Ювілейної сільської ради на 2019 рік;

      - Про затвердження програми «Участі громадян в охороні громадського порядку по Ювілейній сільській раді  на  2019 рік»;

      - Про затвердження Програми «Благоустрій» на 2019 рік;

      - Про затвердження Програми  індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2019 рік;

        - Про затвердження програми «Турбота» на 2019 рік;

        - Про затвердження Програми розвитку СКП «Щасливе» Ювілейної сільської ради»;

        - Про затвердження Програми по забезпеченню заходів щодо протипожежної безпеки на території Ювілейної сільської ради на 2019 рік;

        - Про затвердження Програми економічного і соціального розвитку Ювілейної сільської ради на 2019 рік;

         На протязі року сільська рада активно співпрацювала з Програмою ЄС «U-LEAD» з Європою  та підписала меморандум зі створення  в с. Ювілейне Центру надання адміністративних послуг  мешканцям громади .

    

              Важливу роль в роботі сільської ради займає взаємодія апарату сільської ради та депутатського корпусу. Протягом року працівники апарату здійснювали організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності сільської ради, постійних комісій, забезпечували взаємодію з органами виконавчої влади, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами.

          Сільська рада постійно працює над  дотриманням вимог законодавства щодо розгляду із звернень громадян.  За минулий рік  до сільської ради   надійшло  19 звернень громадян  на особистому прийомі сільського голови, секретаря сільської ради, старост та 42 заяви з питань надання матеріальної допомоги.

     Надійшло 14 запитів на надання публічної інформації. По всіх зверненнях дано відповіді або прийнято відповідні рішення.

Значною залишається і кількість виданих довідок.

    За зверненнями мешканців об’єднаної територіальної громади надавалася безоплатна первинна правова допомога.

          Жодна людина, яка потребує допомоги та підтримки не залишається поза увагою сільського голови та всіх працівників сільської ради.

          Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану в Україні» здійснюється реєстрація актових записів цивільного стану: 

89  актових записи станом на  01.01.2020  року, з них:

  • про народження – 21;
  • про смерть - 62;
  • про шлюб – 6 .

Вчинено  - 52 нотаріальні  дії  та  - 248 прирівнених  до нотаріальних дій.

  • Прийнято   64 заяв на реєстрацію місця проживання;
  • 86 особи знято з реєстрації місця проживання;
  • Зареєстровано 21 новонароджених дітей: з них 10 хлопчиків і 11 дівчаток.

На військовому обліку в громаді перебуває  567 військовозобов’язаних,  з них:

  • 13  офіцерського складу;
  • 25 військовозобов’язаних жінок;
  • 68   осіб призовного віку;
  • 64 чоловік Учасників  бойових дій.
  • 8  чоловік на строковій службі
  • 10 по контракту

  

 У 2019 році зареєстровано 1165 вхідної документації  та 1985 вихідної документації.

         

 

 

Виконання бюджету

          Стабільність та економічний розвиток територіальної громади передусім залежить від наповнення бюджету.

          Правильно сформований бюджет – запорука процвітання громади.

 За 2019  рік  до  сільського бюджету об’єднаної територіальної громади   

зараховано надходжень в сумі  57 411 270   гривень., з них трансфертів з державного бюджету надійшло в сумі  35 200 342.грн..

         До загального фонду надійшло коштів з міжбюджетними трансфертами в сумі 57 411 270 грн , або  107,2 % виконання до планових надходжень на звітний період, до спеціального фонду надходження склали  1 084 383 грн., або   152  % до планових надходжень на звітний період.( план- 713 000 грн.)

Виконання доходної частини сільського бюджету по загальному фонду за  2019 рік (без урахування міжбюджетних трансфертів) становить 121,4  %, або  22 210 928 грн.

Аналізуючи виконання плану в розрізі джерел надходжень маємо слідуючі показники:

-податку та збору на доходи фізичних осіб при плані на відповідний період в сумі   6 271 110 грн., фактично надійшло 7 580 123  грн., що становить   120,9  % виконання.

До складу місцевих податків  враховані надходження від податку на майно та єдинного податку. В цілому місцеві податки виконані на 128,6 % (при планових показниках на 2019 рік  в сумі   6 424  838 грн,    фактично надійшло    8 262 319   грн).

Єдиного податку  до сільського бюджету надійшло в сумі  5 004 985  грн., при плані  4 598 000   грн,   та виконаний на  108,8  %.

 Плати за землю до сільського бюджету  надійшло в сумі  1 280 976           грн., при плані  1 301 470  грн., або     98,0   % виконання., а також орендна плата за землю надійшло в сумі 6 945 263 грн, при плані  5 117 048 грн, або 135,7 % виконання.

Акцизний податок з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів надійшов до бюджету в сумі  5830 грн, при плані 5800 грн, або   100,5 % виконання  Проте додатково до сільського бюджету надійшло акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) (пальне) в сумі    23784 грн.

До загального фонду сільського бюджету міжбюджетних трансфертів надійшло стовідсотково до плану на вказаний період і склали в сумі  35 200 342грн., з них

  • дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету 4320,3 тис.грн.;
  • освітня субвенція 16513,4 тис.грн.;
  • медична субвенція 3829,4 тис.грн.;
  • субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів освітньої субвенції, що утворився на початок бюджетного періоду – 922,270 тис.грн.;
  • субвенція з місцевого бюджету на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти `Нова українська школа` за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету 188,124тис.грн.;
  • субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад 3829,1тис.грн..

 

  • субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з

особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету -330,809 тис.грн.

         Прибуткова  частина  загального  фонду  місцевого  бюджету  по  власних  та  закріплених  доходах  виконано  на  121,39 відсотків  ( план   18296,6 тис.грн.  надійшло  22210,9 тис.грн.).

 

         Із  27 джерел  надходжень  до  загального  фонду  сільського  бюджету   план  не  виконано по:

       - податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки ,сплачений фізичними особами,

          які є власниками  об’єктів житлової нерухомості при запланованих 6,3тис. грн фактично

          спачено 3,9 тис.грн.

        - земельний податок з юридичних осіб при  запланованих  399,3 тис. грн фактично

           надійшло  392,1 тис.грн.

          - земельний податок з фізичних осіб при  запланованих  902,2 тис. грн фактично

           надійшло  888,8 тис.грн.

       В ході виконання загального фонду сільського бюджету  збільшено дохідну частину  загального фонду сільського бюджету на  8106,0 тис.грн.

         До спеціального фонду сільського бюджету надійшло власних  та  закріплених  доходів  у  сумі            

        1084,4 тис.грн.  при  уточненому  плані   713,0 тис.грн.,  що  складає  152,09 відсотки виконання.

             Слід відмітити, що не заплановано надійшло коштів від пайової участі на розвиток громади, в сумі 3,4 тис. грн.

Всього з сільського бюджету за  2019 рік  використано коштів на суму 42 069 803  грн, з них передано трансфертів до інших бюджетів в сумі  5 668 489  грн. , а саме :

  • передача медичної субвенції -3 829 400 грн
  • виділення коштів міжшкільному навчально-виробничому комбінату – 54 321 грн
  • виділення коштів тер.центру соціального обслуговування – 347 743 грн.
  • на утримання пожежної охорони Виноградівської сільської ради – 100 000 грн.
  • виділення коштів на утримання Олешківського ЦПМСД – 1 337 025 грн

Фінансування видатків здійснено відповідно до затвердженого розпису з урахуванням наявних фінансових ресурсів та пропозицій  розпорядників коштів сільського бюджету.  

         Найбільшу питому вагу в структурі загального фонду сільського бюджету це  68,7  % складають видатки  на утримання закладів освіти.

Так, на  установи освіти спрямовано кошти в сумі  33 934 191 грн.,(з них на загальноосвітні школи спрямовано коштів в сумі  24 218 236 грн., на утримання дошкільних навчальних закладів – 8 009 100  грн,  

 на галузь культури в цілому спрямовано 2 030 815 грн. (з них на утримання  будинків культури спрямовано кошти в сумі  1 685 035   грн, на утримання  бібліотек -345 780 грн,.).

На утримання апарату сільської ради  профінансовано  кошти в сумі   4 523 469 грн.

З сільського бюджету за 2019 рік профінансовані компенсаційні виплати за пільговий проїзд автомобільним транспортом в сумі   70 000 грн..

Крім того, з сільського бюджету спрямовано матеріальної допомоги на лікування та для підтримки жителів громади , відповідно до сільської програми «Турбота» в сумі  176 000 грн.

          Заробітна плата з нарахуваннями  становить  28 022 333 грн або  66 %  від загальної суми видатків (  42 069 803  грн ), видатки на харчування становлять 1,4 %, або    604 748  грн., видатки на енергоносії склали 2 782 369 грн., або 6,6   %, та поточні трансферти місцевим бюджетам (передача коштів районному бюджету) склала в сумі 1 839 089  грн.або 4,3 % від загальної суми видатків. 

            За  2019  рік  по Ювілейній сільській раді використано коштів бюджету розвитку в сумі 12 982 704.грн..

           Протягом 2019 року за утримання молодняку ВРХ жителі  Ювілейної сільської ради отримали коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, на суму 509100.00 грн.

         

         За 12 місяців 2019 року забезпечено всі галузі бюджетної сфери коштами на виплату заробітної плати і нарахувань на неї (з врахуванням підвищення її рівня та рівня мінімальної заробітної плати), на оплату за спожиті комунальні послуги та енергоносії, на придбання продуктів харчування.

          Станом на 01.01.2020 року заборгованість по виплатах, віднесених до захищених статей бюджету, відсутня.

 

         Земельні  питання

Дуже важливим питанням в роботі сільської ради є земельні відносини. Реалізація державної політики у сфері регулювання земельних відносин земель комунальної власності у межах повноважень ОТГ здійснюється через управління землями, які перебувають  у віданні Ювілейної сільської ради шляхом прийняття рішень сесій. Постійною депутатською комісією з питань екології, земельних відносин, раціонального використання земельних і природних ресурсів розглянуто,підготовлено

та винесено на розгляд  сесій  115 проектів рішень.

           Надані земельні ділянки учасникам бойових дій :  для обслуговування житлового будинку – 4 земельні ділянки – по 0.25 га  та для ведення ОСГ - 46   ділянок по 2,0 га.

              Систематично проводяться перевірки дотримання земельного законодавства.

 Підходять до завершення роботи з виготовлення генеральних планів  сіл Ювілейне, Дружне, Подо-Калинівка, Стара Маячка,  Марченка, Привільне. Здійснено оплату за 3-ій етап робіт – 65,2 тис.грн. Виділено кошти на проведення нормативно-грошової оціники земель в сумі 117000 тис. грн., на проведення інвентаризації зрошувальної систеии землі Щасливського старостинського округу – 40000 ти. грн..

             Протягом року надавалась інформація до територіальних підрозділів Державної фіскальної служби стосовно переліку орендарів земельних ділянок, про укладення нових, внесення змін до договорів оренди землі та їх розірвання, вівся облік укладених та зареєстрованих договорів оренди земельних ділянок земель комунальної власності, здійснювався контроль за надходженням орендної плати за користування земельними ділянками відповідно до вимог чинного законодавства.

            До ОДПІ надавались уточнюючі дані по обліку земельних ділянок для нарахування земельного податку, вносились протягом року зміни до списків нарахувань земельного податку, вручалися повідомлення про сплатиу земельного податку та здійснювався контроль за надходженням земельного податку до бюджету сільської ради.

      На протязі 2019 року надійшло 888,849 тис. грн. за земельний податок з фізичних осіб.

  

БЛАГОУСТРІЙ ТЕРИТОРІЇ

 Видатки на організацію благоустрою населених пунктів на 2019 рік складають 1268800 тис.грн., в тому числі видатки загального фонду –  628,313 тис.грн., видатки спеціального фонду – 92,06 тис.грн.

 Кошти  загального  фонду  були направлені:

 

  • на придбання госптоварів, матеріалів для поточного ремонту (благоустрою території) – 3,037 тис.грн.
  • придбання туалетів( на кладовища, клуб с. Подо-Калинівка) – 17,5 тис.грн.
  • оплата послуг по обслуговуванню вуличного освітлення

(електроенергія) –  85,2 тис.грн.

  • впорядкування сміттєзвалищ – 30,0 тис.грн.
  • поточний ремонт ліній вуличного освітлення – 25,972 тис.грн.
  • грейдерування доріг -169,334 тис.грн.
  •  придбання контейнерів та баків для сміття – 59,892 тис. грн.
  •  придбання лавок та урн – 57,712 тис. грн.

                      на проведення хлорування криниць та водойм, проведення хімічного

                      аналізу води – 12,272 тис.грн.

 

  •  придбання обладнання для КНС – 9,930 тис. грн.
  • Розробка проектної документації для створення полігону ТВП -160,164 тис. грн.

Кошти  спеціального  фонду  були направлені на:

  •  капітальний ремонт вбиральні с-ща Щасливе – 68,0 тис. грн.
  •  Придбання обладнання для дитячих майданчиків -24,060 тис. грн.

 

ДОРОГИ

          За рахунок коштів сільського бюджету у 2019 році проведено видатки на утримання та розвиток інфраструктури доріг в сумі  1020,423 тис.грн., а саме:

  - придбано дорожні знаки – 11,020 тис.грн.;

  - проведено спів фінансування поточного ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення Великі Копані – Стара Маячка в сумі 120,266 тис. грн.;

-поточний ремонт доріг на території населених ирунктів Ювілейної ОТГ на суму 510 тис. грн.;

-поточний дрібний ремонт автомобільної дороги загального користування

місцевого значення с-ща Щасливе на суму 199,800 тис. грн.;

-поточний ремонт автомобільної дороги загального котстування місцевого значення Стара Маячка – Брилівка на суму 129,337 тис. грн.;

- поточний дрібний ремонт дороги загального користування миісмцевого значення Щасливе – Привільне на суму 50,0 тис. грн..

 

 ОСВІТА

          У звітному періоді на території  Ювілейної ОТГ функціонували:

чотири заклади  загальної  середньої освіти та чотири заклади дошкільної освіти. 

          Штатна чисельність усіх працівників закладів освіти складає  231,23 ставки: 154,63 –школи, 76,6- садочки. Із них педагогічних працівників – 117,83 ставки    та обслуговуючого персоналу -  113,4 ставки.

Освітніми послугами у 2019 році було охоплено   572 дитини шкільного віку та    174 дитини дошкільного віку.

           Учні  ЗЗСО  Ювілейної ОТГ вже багато років стають учасниками та переможцями різноманітних районних, обласних, всеукраїнських олімпіад, конкурсів, турнірів та спортивних змагань.

           Концептуальними засадами реформування середньої освіти «Нова українська школа» передбачено формування творчої особистості дитини, здатної самостійно долати проблеми  повсякденного життя, вибирати шлях в подальшому навчанні відповідно до своїх здібностей та інтересів. Для сприятливих умов навчання в закладах освіти створено сучасний освітній простір: закуплено нові сучасні меблі, м’який інвентар, дидактичний матеріал, мультимедійне обладнання та приладдя для кабінетів математично-природничого циклу. За рахунок інфраструктурної субвенції:

  • проведена реконструкція даху Щасливського ЗЗСО на загальну суму 1100 тис. грн.;
  • капітальний ремонт частини покрівлів Подо-Калинівського ЗЗСО на суму 625 тис. грн.

Обладнані ресурсні кімнати за кошти обласної субвенції на суму 610 тис. грн..,

Обладнапно кабінет біології та географівї у Ювілейнівському ЗЗСО на суму

308 тис. грн.. за кошти обласної субвенції та 31 тис. грн.. – з місцевого бюджету;

Придбано шкільний автобус для Подо-Калинівського ЗЗСО  на суму 1 млн.850 тис. грн.. за рахунок залишків освітньої субвенції;

Придбано 3 комплекти меблів для початкових класів у вигляді стінок «школа-сад» на суму 36 тис. грн.. за рахунок залишків освітньої субвенції;

Придбане комп’ютерне обладнання, шкільні дошки та меблі для навчальних капбінетіва Ювілейнівського ЗЗСО на суму 460 тис. грн.. за рахунок залишків освітньої субвенції;

Придбано деревообробні станки, електроінструменти для майстерні на суму 109 тис. грн.. за разунок залишків освітньої субвенції;

Проведено ремонт актової зали/їдальні Ювілейніського ЗЗСО на суму 357 тис. грн.;

Проведено капітальний ремонт шкільних санвузлів та заміна сантехніки в закладах ЗЗСО на суму 570 тис. грн.,

Ремонт харчоблоку Щасливського ЗЗСО на суму 106 тис. грн.;

 Встановлення системи фільтрації води у Ювілейніському і Щасливському ЗЗСО на суму 190 тис. грн.;

 Придбано швейне обладнання для Щасливського ЗЗСО на сумпу 16 тис. грн..;

Придбано спортивний інвентар для закладів загальної середньої освіти Ювілейної ОТГ на суму 40 тис. грн.,

Капітальний ремонт частини покрівлі Старо –Маячсківського ЗЗСО на суму 92 тис. грн.

    За рахунок місцевого бюджету проведено літнє оздоровлення дітей у пришкільних таборах відпочинку на суму 64 тис. грн..

 

          Харчування дітей здійснюється згідно до вимог чинного законодавства,  відповідно до якого учні отримують здорове та збалансоване харчування з розрахунку 12,32 грн. на учнів початкової та 14.31 грн. середньої ланки та 25 грн. на дошкільників старшого віку, 19 грн. –ясла.

За рахунок місцевого бюджету для харчування дітей пільгової категорії виділено кошти в сумі   107,878 тис. грн.. 

        

              Відповідно до програми «Шкільний автобус» всі учні та педагогічні працівники, які проживають за межею пішохідної доступності 100% забезпечені безкоштовним підвезенням до закладів освіти та у зворотньому напрямку.  Парк шкільних автобусів ЮвілейноїОТГ налічує 4 одиниці.

 

  На утримання закладів освіти на 2019 рік затверджено з урахуванням змін по бюджету  32187336  тис.грн.,  профінансовано – 26164657 тис. грн.

 За рахунок коштів місцевого бюджету проведено:

- оплату енергоносіїв (теплопостачання, водопостачання,електроенергія та природний газ) –  2415738 тис.грн.,

 - придбання продуктів харчування –  6047487 тис.грн.

- придбання   паливно-мастильних матеріалів – 255825 тис. грн.;

 - послуги - – 493118 тис.грн.

 - навчання з техніки безпеки -4125 тис. грн..

 Законом України « Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної та дошкільної освіти щрдо організації навчально-виховного процесу» від 06.07.2010 передбачено обов’язковість дошкільної освіти для дітей. З метою покращення матеріально-технічної бази ЗДО на протязі 2019 року було проведено:

  • реконструкція тепломережі приміщення Подо-Калинівського ЗДО «Калинка» на суму 769436 тис. грн., з них 169313 тис. грн.- кошти місцевого бюджету;
  • прибдано предметів довгострокового користування на суму 54 тис. грн.;
  • придбано будівельні матеріали на суму 39670 тис. грн..;
  • придбано господарчих товарів на суму 43528 тис. грн.;
  • придбано медикаментів на суму 1485 грн.

 

 

 КУЛЬТУРА

          Від моменту створення громади її культурний розвиток демонструє високий рівень активності й налагодженості роботи у даній сфері.

         Функціонує  шість  закладів культури   та чотири бібліотеки.

          В закладах культури у 2019 році працювало 8 осіб, які на сучасному рівні готували масові заходи, вечори відпочинку, концерти, приурочені до державних та релігійних свят. Загалом працівниками культури було проведено 193  культурно-масових заходів: виставки творів мистецтва, концерти аматорських колективів, культурно-освітні, розважальні, суспільно-політичні.

При закладах культури діє 23 аматорські формування, а саме: вокально-хорові, театральні, хореографічні,   декоративно – ужиткового мистецтва.

          В 2019 році бібліотечний фонд поповнився на 499   примірників на суму  46,210 грн.

         Поточні касові  видатки по закладах культури складають – 2162,840 тис.грн., капітальні видатки складають - 732,841 тис. грн..

За рахунок коштів місцевого бюджету проведено:

  • капітальний ремонт приміщення СБК с. Ювілейне – 1297,184 тис. грн., 
  • капітальний ремонт глядацької зали СБК с. Щасливе – 332375,98 тис. грн..

 

 

         СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ 

          Для надання якісних соціальних послуг жителям об’єднаної громади-громадянам похилого віку (26 осіб), які потребують обслуговування вдома, сільська рада забезпечує утримання соціальних робітників (3 штатних одиниць), також 2 штатні одиниці соціальних працівників. Для соціальних працівників та соціальних робітників у 2019 році з місцевого бюджету на заробітну плату та нарахування на заробітну плату виділено коштів у сумі 347743 тис. грн..

 

  Особлива увага приділяється розв’язанню проблем соціально-побутової, медичної, натуральної і грошової допомоги малозабезпеченим одиноким громадянам похилого віку та інвалідам. На вирішення соціальних проблем мешканців сільської ради  прийнята  Програма « Турбота « на 2019 рік. На виконання заходів програми з коштів сільського бюджету протягом 2019 року виплачено одноразової матеріальної допомоги:

  • онкохворим на суму 145 тис. грн..;
  • на поховання на суму 18 тис. грн..;
  • учасникам бойових дій в зоні проведення АТО на суму 4 тис. грн..;

З метою відзначення прам'ятних і знаменних дат придбано та вручено продуктові набори:

  • людям похилого віку на суму 17860 тис. грн.;
  • ветеранам другої світової війни на смуму 9900 тис. грн.;
  •  учасникам бойових дівй в зоні АТО на суму 15675 тис. грн.;
  • учасникам бойових дівй на території інших держав на суму 1936 грн.;
  •  осмобам з інвалідністю на суму 11596 тис. грн..

 

          Постійно надаються консультації мешканцям громади з питань оформлення субсидій.

          З метою соціальної захищеності різних груп населення від безробіття, були підписані з  Олешківською районною філією Херсонського обласного центру зайнятості   договори про спільну діяльність з організації громадських робіт, до яких залучалися  зареєстровані безробітні жителі  Ювілейної ОТГ.

 

 

ОХОРОНА ЗДОРОВЯ

          Відповідно до чинного законодавства об’єднана громада набула повноважень у сфері охорони здоров’я. Проте реалізація цих повноважень ускладнена відсутністю власних комунальних закладів охорони здоров’я. Але, не зважаючи на це, сільською радою здійснювалися заходи, щодо покращення медичних послуг на території   Ювілейної ОТГ. Постійно перераховувалася і медична субвенція і власні кошти сільської ради для утримання Олешківського районного ЦПМСД (до мережі якого входять медичні заклади, розташовані на території громади) та на потреби Олешківської центральної районної лікарні.

        Так , у 2019 році було виділено кошти на утримання Олешківського  районного ЦПМСД  на загальну суму               тис. грн.:

  • на заробітну плату – 645000 тис. грн.
  • придбання ПМС  111600 тис. грн.
  • оплата за послуги – 130000  тис.грн.
  • видатки на відрядженняч – 15000  тис.грн.
  • оплата електроенергії – 274625  тис.тис.
  • оплата природного газу – 143000 тис. грн.
  • оплата твердого палива – 100625 тис. грн.
  • придбання акумулятора – 1500 грн.
  • придбання ББЖ – 2500 грн.
  • придбання комп’ютера – 15000 грн.
  • придбання принтера – 6800 грн.
  • МИС – 9000 грн.

          За рахунок коштів загального фонду сільської ради виділено кошти на утримання шкільної медсестри в Ювілейнівському ЗЗСО – 94,145 тис. грн..

Також  з місцевого бюджету виділено кошти на придбання ліків:

  • туберкуліну -20 000 тис. грн.;
  • інсуліну – 20 тис. грн..

 

 

 Рада здійснює свою діяльність відкрито і гласно.

 

          На офіційному сайті сільської ради систематично висвітлюється інформація про роботу сільської ради, події, новини, заходи, які проходять на території громади.

          Крім того, інформація про діяльність ради розміщується   на сторінці у фейсбуці.

          Це дає змогу громадськості оперативно ознайомлюватися з подіями, що відбуваються за участю керівництва та депутатів сільської ради, посадових осіб місцевого самоврядування, знайомитися з нормативними актами, що приймаються.

           Мешканці нашої громади  чекали і чекають від місцевої влади виважених рішень та позитивних результатів при вирішенні будь-яких питань життєдіяльності громади.

          Завдяки реформі децентралізації ми створюємо сприятливі умови для праці та проживання жителів громади.

          Вся робота і моя, як голови, і виконавчого апарату у вас на очах. Я розумію свою особисту відповідальність перед громадою за кожне наше рішення, кожний наш практичний крок.  

 

          Підсумовуючи все вище сказане, хочу подякувати керівникам і працівникам освітніх, медичних, культурних, комунальних установ та закладів, підприємцям, аграріям, аматорам художньої самодіяльності, депутатам, працівникам сільської ради та членам виконкому, усім, хто допомагав сільській раді в цей нелегкий період розвитку практичними справами, своїм досвідом, конструктивними порадами та об’єктивними зауваженнями.      

           Закликаю всіх і надалі трудитися з повною віддачею на благо наших мешканців і переконаний, що тільки спільними зусиллями ми зможемо створити та розбудувати процвітаючу громаду. 

          З великим задоволенням буду приймати від Вас поради, пропозиції, Ваше бачення у подальшій роботі сільської ради.

    Миру та порозуміння нам усім у Великій родині   Ювілейної сільської ради!

Дякую за увагу!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь