15 березня – Всесвітній день захисту прав споживачів

Дата: 13.03.2019 08:46

15 березня – Всесвітній день захисту прав споживачів

15 березня щорічно відзначається Всесвітній день захисту прав  споживачів, датою для святкування цього дня була обрана річниця з дня історичного виступу американського президента Джона Кеннеді 1961 року, в якому він назвав назвав чотири основних права:

право на інформацію,

право на безпеку,

право на вибір,

право бути почутим.

Згодом цей список був розширений, і до нього увійшли:

право на задоволення базових потреб,

право на компенсацію,

право на споживчу освіту,

право на здорове довкілля.

Кожного року за ініціативою Міжнародної організації споживачів (ConsumersInternational) визначається гасло Всесвітнього дня захисту прав споживача, яке одночасно стає пріоритетною темою року для досягнення окресленої мети та поєднання на цьому шляху спільних зусиль об’єднань споживачів різних країн.

В Україні захист прав споживачів забезпечується державою згідно статті 42 Конституції України. У 1991 році Україна однією з перших на пострадянському просторі прийняла Закон «Про захист прав споживачів».

Забезпечення конституційних прав громадян як споживачів на відповідну якість і безпеку товарів, робіт, послуг, отримання необхідної, достовірної  та доступної інформації про них – один із пріоритетних напрямів діяльності управління захисту споживачів.

Діяльність управління захисту споживачів спрямована на регулювання відносин між виробниками та споживачами, покликана вирішувати всі питання у сфері захисту прав споживачів шляхом дотримання конституційних прав і свобод.