Пенсійний фонд інформує.
ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ, НЕ ВИХОДЯЧИ З ДОМУ
Електронний сервіс Пенсійного фонду України щодо призначення пенсії за принципом «одне відвідування» передбачає:
?1 подання заяви на призначення пенсії онлайн, прикріпивши завірені кваліфікованим електронним підписом необхідні копії документів.
?2 звернення до сервісного центру з оригіналами документів, коли прийде відповідна СМС, щоб отримати пенсійне посвідчення.
Для того, щоб подати заявку онлайн, необхідно пройти кілька етапів:
? Зареєструватися на вебпорталі електронних послуг https://portal.pfu.gov.ua/ з допомогою кваліфікованого електронного підпису;
? Обрати пункт «Заява на призначення пенсії»;
? Заповнити анкету;
? Завантажити документи;
? Підписати заяву електронним підписом;
? Відправити її до ПФУ;
? Дочекатися СМС (протягом 10 днів) – і прийти до сервісного центру за пенсійним посвідченням.
Звернення, відправлене до Пенсійного фонду України, автоматично обробляється у його структурних підрозділах, а на вебпорталі користувач може відстежувати стан обробки свого звернення – в режимі перегляду всіх звернень, поданих особою до ПФУ.
Нагадуємо, що сьогодні отримати доступ до ресурсів вебпорталу електронних послуг Фонду можливо також з мобільних пристроїв (смартфон, планшет) за допомогою мобільного додатку «Пенсійний фонд».
Закликаємо на період карантину утриматися від особистого відвідування сервісних центрів Пенсійного фонду та користуватися онлайн сервісами!
Пенсійний калькулятор — як визначити майбутній розмір пенсії?
Для самостійного розрахунку пенсії Пенсійний фонд України пропонує скористатися сервісом “Пенсійний калькулятор”. Для цього потрібно виконати такі кроки:
1. Увійти на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) з використанням кваліфікованого електронного підпису.
2. Відкрити “Пенсійний калькулятор” та ознайомитися з інструкцією.
3. Заповнити відомості про особу та про періоди трудової діяльності, які відсутні в системі.
4. Отримати детальний протокол розрахунку.
За допомогою “Пенсійного калькулятора” майбутні пенсіонери можуть:
- виконати попередній розрахунок майбутньої пенсії;
- провести моделювання майбутньої пенсії за введеними даними або з урахуванням стажу, що буде набутий до досягнення пенсійного віку.
Важливо: калькулятор не робить розрахунок пенсії у зв'язку з втратою годувальника, перерахунок працюючого пенсіонера, розрахунок пенсії при переведенні з одного виду пенсій на інший та не враховує кратність стажу за роботу на Крайній Півночі.
Закликаємо на період карантину утриматися від особистого відвідування сервісних центрів Пенсійного фонду та користуватися онлайн сервісами.
Залишайтесь вдома! Не ризикуйте своїм здоров’ям та життям!
ВЕБПОРТАЛ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ
Щоб скористатися всіма можливостями сервісу, необхідно увійти до вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою ключа кваліфікованого електронного підпису (далі - КЕП).
Для цього перейдіть за посиланням https://portal.pfu.gov.ua/та натисніть “Вхід”.
У вікні “Увійти до системи” вкажіть наступні дані:
? у полі “Оберіть АЦСК” – вибрати акредитований центр сертифікації ключів із запропонованого переліку, в якому замовлявся ключ КЕП;
? у наступному полі оберіть файл ключа КЕП – вкажіть місце його зберігання;
? введіть пароль до ключа КЕП.
На вебпорталі електронних послуг Фонду є можливість:
?отримати довідки із підтверджуючим QR-кодом про розмір пенсій, страховий стаж, заробітну плату й сплачені внески;
?подати заяву на призначення пенсій за принципом “одне відвідування”, що передбачає подання документів для призначення пенсій виключно в електронному вигляді;
?подати Анкету застрахованої особи для внесення/зміни/уточнення даних в Реєстр(і) застрахованих осіб (наприклад, дані паспорту, адреси проживання);
?подати звернення (заяву, скаргу, пропозицію);
?активувати послугу безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи).
Нагадаємо, що є можливість доступу до Е - сервісів Пенсійного фонду України у зручному форматі зі смартфонів та планшетів.
Залишайтесь вдома! Не ризикуйте своїм здоров’ям та життям!