ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ 28 кітня – Всесвітній день охорони праці!
28 кітня – Всесвітній день охорони праці!
Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 року №685/2006 «Про День охорони праці» в Україні щороку 28 квітня відзначають День охорони праці.
У 2021 році Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці під гаслом – «Передбачати, підготуватися та реагувати на кризи - ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР».
Всесвітній день охорони праці 2021 зосереджений на використанні елементів системи безпеки та гігієни праці, як це визначено в Конвенції про сприяння безпеці та гігієні праці 2006 р. (187). У звіті про Всесвітній день розглядається, як поточна криза демонструє важливість зміцнення цих систем охорони праці, включаючи служби охорони праці, як на національному рівні, так і на рівні підприємств.
Фонд соціального страхування України підтримує визнання міжнародної спільноти, що система безпеки та гігієни праці – це стратегічне завдання, яке стоїть перед державою та бізнесом.
У контексті вище вказаної події 15 квітня 2021р. в актовій залі Олешківської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості за сприянням Олешківського відділення УВД ФСС України в Херсонській області відбувся семінар – нарада під гаслом «Передбачати, підготуватися та реагувати на кризи - ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР », у якому взяв участь страховий експерт з охорони праці відділення Козир Олександр Васильович.
Головним питанням порядку денного та виступу страхового експерта з охорони праці Олешківського відділення Козира О.В. став аналіз виробничого травматизму за 2020 - 2021 роки та запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням на виробництві у подальшому:
«З моменту виникнення глобальної кризи на початку 2020 року, пандемія COVID -19 мала глибокий вплив скрізь. Пандемія охопила майже всі аспекти світу праці, починаючи від ризику передачі вірусу на робочих місцях і закінчуючи ризиками безпеки і гігієни праці, що виникли в результаті заходів щодо пом’якшення поширення вірусу. Збереження здоров’я працюючих позитивно впливатиме на розвиток національної економіки , адже відомо, що держава через виробничі травми та професійні захворювання, несе не тільки матеріальні втрати, а й втрати найціннішого – людського потенціалу, тому що травми та професійні захворювання можуть привести до довгострокових порушень здоров’я людини, через що вона не зможе бути активним членом суспільства.
Тільки спільними зусиллями і завдяки комплексному підходу можна мінімізувати негативні ризики поширення вірусної інфекції та вжити заходів щодо пом’якшення та запобігання розповсюдження COVID -19 на робочому місці.»
Страховий експерт з охорони праці
Олешківського відділення
УВД ФСС України в Херсонській області О.В.Козир