Фонд соціального страхування України інформує!

Дата: 04.11.2021 16:05

Здоров’я – найцінніше, що є в людини

Забезпечення постраждалих через виробничі нещасні випадки або професійні захворювання медико - соціальними послугами - є одним з пріоритетних напрямів роботи Олешківського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області. Першочергова мета надання цих послуг – повернути людині втрачене здоров’я, відновити працездатність або, принаймні, не допустити погіршення стану та підвищити якість життя, якщо це стійка втрата працездатності. Фонд  бере на себе 100% фінансових зобов’язань за цим напрямом.

За рахунок коштів Фонду здійснюється надання медичної та соціальної допомоги потерпілим, у тому числі:

- забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення;

- лікування в закладах охорони здоров’я;

- забезпечення медичною реабілітацією;

- забезпечення санаторно-курортним лікуванням;

- забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (протезно-ортопедичними та іншими виробами);

- забезпечення спеціальними засобами пересування (колясками);

- виплати на спеціальний медичний догляд, на постійний сторонній догляд і на побутове обслуговування»

- фінансування витрат на додаткове харчування;

-зубопротезування, очне протезування, забезпечення окулярами, контактними лінзами та слуховими апаратами та інше.

Так, упродовж 2021 року витрати Олешківського відділення на спеціальний медичний догляд склали майже 175 тис. грн. для 3 осіб, на постійний сторонній догляд близько 180 тис. грн. для 7 осіб, на побутове обслуговування 6 особам виплачено більше 75 тисяч грн. На лікування в закладах охорони здоров’я та забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення для людей з обмеженими можливостями Олешківським відділенням було направлено близько 100 тисяч грн. Технічними засобами реабілітації (протезно-ортопедичні вироби) забезпечено 4 особи на 57тис. грн. Проліковано в санаторно – курортних закладах 6 потерпілих від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань на загальну суму майже 104 тис. грн.

Право на отримання лікарських засобів за рахунок коштів Фонду має кожен потерпілий внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

Зазначена соціальна програма забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення доступна потерпілим на виробництві в усіх регіонах України. Участь у програмі беруть аптечні заклади, яким відділення Фонду відшкодовують вартість відпущених препаратів. Також потерпілі на виробництві можуть придбати необхідні ліки та медвироби у будь – якому аптечному закладі, їх вартість компенсується відділенням на підставі розрахункових документів.

Олешківським відділенням Ф онду соціального страхування фінансується повна вартість препаратів та виробів медичного призначення, потреба в яких визначена МСЕК та лікарсько – консультативною комісією закладу охорони здоров’я. Забезпечення відбувається в повному обсязі відповідно до потреби впродовж усього періоду до відновлення здоров’я.

Потерпілі на виробництві мають право на проходження лікування на базі санаторно – курортних закладів.

Періодичність проходження курсу санаторно – курортного лікування за кошти Фонду залежить від встановленої групи інвалідності й індивідуальної програми реабілітації (ІПР).

• Особи з інвалідністю 1 групи – щороку;
  • Особи з інвалідністю 11 групи – один раз на два роки або щороку на підставі ІПР;
  • Особи з інвалідністю 111 групи – один раз на три роки, один раз на два або щороку на підставі ІПР.

У разі необхідності супроводу особи з інвалідністю до санаторно – курортного закладу, якщо така потреба визначена висновком МСЕК, Олешківське відділення фінансує витрати на перебування (проживання, харчування, витрати на проїзд) супроводжуючої особи на весь період санаторно – курортного лікування особи з інвалідністю.

Головний спеціаліст медичних та соціальних послуг

Олешківського відділення   УВД ФСС

України в Херсонській області                                           Веселовська В.М.