Обережно! Шахраї розсилають фейкові повідомлення та зламують Telegram-акаунти
Телеграм наразі залишається однією з найпопулярніших соціальних мереж в Україні. Значна частина громадян використовує цей месенжер для професійного й особистого спілкування. Показовим є і той факт, що наша країна займає 6 місце в світі за кількістю Телеграм-каналів-«мільйонників». Тому одним із ризиків використання Телеграм є те, що українці продовжують користуватися цією платформою для читання новин, обміну інформацією у власних потребах…
Однак на сьогодні більш актуальною проблемою для багатьох є захист своїх даних і листування від стороннього доступу, аби ним не скористалися зловмисники.
У кіберполіціі вважають, що у більшості випадків зловмисники хочуть отримати фінансовий зиск від зламу акаунту. Через доступ до контактів починають розсилати фішингові листи з проханням про допомогу, пишуть щось на кшталт - «зараз не можу говорити, перерахуй терміново кілька тисяч гривень на картку, поверну за пару годин, як буду на звʼязку». Розраховано на те, щоб людина діяла поспіхом і не перевіряла інформацію, суми коштів можуть бути різними, часом відносно невеликими, аби не насторожити. Наприклад: «прохання перерахувати 1 гривню для голосування» і коли людина вводить дані своєї картки, щоб сплатити 1 гривню, з картки зловмисники знімають усі наявні кошти.
Найчастішою схемою є голосування. «Школа, діти, конкурс краси чи танців - підтримайте нашу Таню, Віку, Аню…», це теж спрацьовує бо є заклик, що кожен голос важливий. При переході за посиланням людині пропонують авторизуватися через Телеграм і в цей час зловмисники отримують доступ до її акаунту.
ПОПЕРЕДЖУЄМО: Не переходьте за посиланням, не вводьте персональні дані для того щоб проголосувати. Це шахрайська схема, за допомогою якої вони вимагають кошти з вашого списку контактів.